>Česká moderátorka Marcela Augustova             
linka.jpg(804 b)

Jak jste se dostala k moderovaní Her bez hranic?
Byla jsem na mateřské s Kryštofem a jednoho dne mi zavolal kolega - režisér, s nímž jsem předtím točila dokumenty - jestli bych do toho nešla. Vzápětí mi předal producenta Vácalva Čapka a ten mě proklepl z francouzštiny. Asi za tři neděle na to jsem letěla do Walesu.

Byla jste ráda že můžete uvádět tuto soutež nebo to byla pouze prace?
Když děláte práci, která vás baví, tak o téhle věci vůbec nemusíte přemýšlět. Já to štěstí, zaplaťpánbůh, pořád mám.

Jistě jste poznala spousty lidí, měst a zemí, je možne určit , kde se vám líbilo nejvíce?
Líbilo se mi v Portugalsku - tam jsme byli ve starém velkolepém královském městě Coimbra a potom v Maďarsku - v Péczi - tam zase byli senzační lidi. Jenže je nespravedlivé vybrat dvě země - každé z těch míst, která jsme projeli bylo něčím zvláštní a jiné než všechna ostatní.

augustova01.jpg(19 kb)
Moderovaní těchto Her byla spíše dřina a prace nebo zábava?
Vpodstatě už jsem odpověděla - někdy to bylo náročné - dlouhé cestování, úmorné natáčení třeba celou noc. Jednou jsme v Řecku dokonce na etapy jezdili do hotelu balit, abychom ráno vůbec stihli loď. Já s kameramanem jsme z placu nemohli, ani nevím, kdo mi tehdy nastrkal věci do tašky. Každopádně jsem tam nic nezapomněla, takže to udělal velmi zodpovědně. Nakonec i na tyhle momenty se pěkně vzpomíná.

Sledovala jste Hry bez hranic v roce 1992 a 1995 , i když jste Hry neuváděla? A pokud ano ,co říkáte na moderovaní B. Kroužkove nebo M. Adamcové?
Přiznám se, že přetím ani potom jsem Hry pravidelně nesledovala, takže kolegyně hodnotit nemůžu. Je to tím, ře před Hrami jsem se naplno věnovala publicistice a byla skoro pořád někde na natáčení nebo ve studiu a po Hrách jsem se zase ponořila do zpravodajství - a krajánek, kterého jsem dělala v Liberci je taky pořád někde v luftě. Tehdy jsem se dívala jen letmo - se steskem, že tahle televizní etapa skončila a s očekáváním, co přinese ta další zpravodajská.

Byla byste ráda pokud by se Her bez hranic opět účastnila Česká televize?
To není otázka pro mě, ale pro programového ředitele ČT. Vím jen to, že Hry byly velmi drahý projekt. Rok od roku dokonce dražší a to byl důvod, proč z nich ČT vystoupila.

Příjmula byste znovu nabídku moderovaní JSF?
Znáte to - dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. Teď bych zpravodajství nerada opouštěla. Mám na sobě ještě dost práce.


linka.jpg(804 b)